Administrativní budova Slivenec

Praha

Koncept vychází z prvotní představy vytvořit moderní, jednoduchou a dobře fungující budovu pro konkrétního investora. Stavba je koncipovaná jako třípatrová s vnitřními atrii, které opticky propojují jednotlivá patra. Okolo budovy jsou zelené plochy, vzrostlé stromy a vodní hladina.

Všeobecně zeleň hraje v celém projektu významnou roli. Je součástí všech veřejných prostor, atrií a počítá se s ní i do interiéru. A to za účelem vytvořit příjemné prostředí pro práci, dostat do prostor budovy maximum denního osvětlení. Nosná konstrukce budovy administrativy je navržená jako železobetonový skelet. Na tento skelet bude následně navěšená hlavní skleněná fasáda s dvojskly, která bude statická.

Tato fasáda bude opatřena fólií kontrolující průchod sluneční energie. Druhá fasáda bude předsazená, dynamická, tvořena lamelami. Lamely se budou automaticky natáčet podle polohy slunce a intenzity jeho záření. Lamely budou skleněné s potiskem nebo kovové. Ploché střechy budou osazeny solárními panely, betonovou dlažbou a extenzivní zelení. Budova jídelny bude ze dvou stran obložena dřevěným fasádním obkladem. Ze strany severní bude po celé délce prosklená.

Předchozí projekt

Přijďte nás navštívit

Kontakty

Ing. arch. Štěpán Malý
+420 736 608 229
stepan@ma3.cz

Ing. arch. Jan Adámek
+420 604 543 063
jan@ma3.cz

Ateliér

ma3 architekti
Štíhlická 3
100 00 Praha 10
Strašnice

Facebook