Bytový dům Nad Vinohradem

Nad Vinohradem, Praha 4

Záměrem investora bylo vytvořit bytový dům s nadstandardním bydlením v prostředí pražské čtvrti starého Braníka. K tomu si vybral výjimečný pozemek v klidné lokalitě s výhledem na Barrandov, údolí Vltavy a Branický pivovar. Při navrhování domu jsme si uvědomili, že stavby pro bydlení musí být přátelské a vstřícné ke stávající zástavbě. Symbióza s okolím a potlačení monumentality je důležitá pro pozdější dialog mezi novým a starým. Možná proto dům připomíná spíše okolní činžovní vily a rodinné domy, než domy bytové. Ustupování hmoty domu a terasovitost je princip, jakým dům reaguje na svažitost pozemku. Tam, kde je pozemek nejníže, dům přirozeně ustupuje a na straně druhé se jakoby zakusuje do svahu.

Přesto, že se jedná o bytový dům, nabízí vysokou míru individuálního bydlení. Dům má množství teras, klidné prostředí, dostatek světla v interiéru domu, ojedinělé výhledy. Navrhli jsme kvalitní povrchové materiály a klademe důraz na detail.

Díky velkým oknům je kontakt s okolím větší a pomalu mizí hranice mezi interiérem a exteriérem. Jako byste měli město přímo před sebou. Noví rezidenti budou s největší pravděpodobností lidé, kteří mají rádi architekturu a kterým na tom, jak bydlí, velice záleží.

Předchozí projekt

Přijďte nás navštívit

Kontakty

Ing. arch. Štěpán Malý
+420 736 608 229
stepan@ma3.cz

Ing. arch. Jan Adámek
+420 604 543 063
jan@ma3.cz

Ateliér

ma3 architekti
Štíhlická 3
100 00 Praha 10
Strašnice

Facebook